Kicia Kocia – superbohaterka dziecięcego świata

Książeczki Kica Kocia

Kicia Kocia to seria dziecięcych książeczek napisanych przez Anitę Głowińską i wydanych przez wydawnictwo Media Rodzinna. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka i jej przyjaciele, z którymi odważnie odkrywa świat. Wszystkich książeczek w serii naliczyłam ponad 30 sztuk, więc można kupować i kupować bez końca 😉 Nie, my nie mamy wszystkich 😉 Może przy drugim bobasie nadrobimy braki 😉 Moja córeczka po każdym czytaniu Kici Koci sprawdza na okładce, które książeczki już ma, a których jeszcze nie, po czym patrzy na mnie oczkami kota ze Shreka i prosi „Kupisz mi mamusiu, bo tej jeszcze nie mam”. W serii znajdziemy książeczki, książeczki z okienkami oraz kolorowanki. Kto z nas się oprze, aby nie kupić dziecku jeszcze maskotki Kici Koci czy Packa i Julianka.

Książeczki są nie za długie i są dostosowane do różnych grup wiekowych. Znajdziemy książeczki 1-3 lata oraz 3-6 lat. Kicia Kocia Każda z nich wprowadza dziecko w tajemnice różnych sytuacji życiowych tłumacząc zawiłości naszego dorosłego świata oraz ucząc zasad, w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Nasze ulubione tytuły to:

Gdy Jagódka była młodsza

  • Kicia Kocia i Nunuś. Pora Spać
  • Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy
  • Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina (książeczka z okienkami, w książeczce możemy otwierać okienka w budynkach i odkrywać jakie rodziny zamieszkują każde mieszkanie)

Gdy Jagódka jest już troszkę starsza (czyli książeczki 3-6 lat)

  • Kicia Kocia jest chora
  • Kicia Kocia sprząta
  • Kicia Kocia to moje
  • Kicia Kocia majsterkuje
  • Kicia Kocia. Witaminowe Przyjęcie

Pewnie już zauważyliście, że z Kicia Kocią można wybrać się wszędzie. Książeczki ozdobione są przyjemnymi kolorowymi i wyrazistymi ilustracjami

Książeczki zostały także docenione przez pedagogów oraz znawców literatury dziecięce.

Napiszcie w komentarzach poniżej jakie są wasze odczucia związane z Kicia Kocią 🙂

DominikaR Autor

Kocham gotować od zawsze. Czas spędzony w kuchni daje mi chwilę wytchnienia, relaksu i satysfakcji. Najlepszą zabawą jest dla mnie testowanie nowych rozwiązań oraz niebanalne zestawianie dobrze znanych smaków. Dodatkowym plusem jest radość moich bliskich, których częstuje efektami mojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.