Kicia Kocia – superbohaterka dziecięcego świata

Książeczki Kica Kocia

Kicia Kocia to seria dziecięcych książeczek napisanych przez Anitę Głowińską i wydanych przez wydawnictwo Media Rodzinna. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka i jej przyjaciele, z którymi odważnie odkrywa świat. Wszystkich książeczek w serii naliczyłam ponad 30 sztuk, więc można kupować i kupować bez końca 😉 Nie, my nie mamy wszystkich 😉 Może przy drugim bobasie nadrobimy braki 😉 Moja córeczka po każdym czytaniu Kici Koci sprawdza na okładce, które książeczki już ma, a których jeszcze nie, po czym patrzy na mnie oczkami kota ze Shreka i prosi „Kupisz mi mamusiu, bo tej jeszcze nie mam”. W serii znajdziemy książeczki, książeczki z okienkami oraz kolorowanki. Kto z nas się oprze, aby nie kupić dziecku jeszcze maskotki Kici Koci czy Packa i Julianka.

Książeczki są nie za długie i są dostosowane do różnych grup wiekowych. Znajdziemy książeczki 1-3 lata oraz 3-6 lat. Kicia Kocia Każda z nich wprowadza dziecko w tajemnice różnych sytuacji życiowych tłumacząc zawiłości naszego dorosłego świata oraz ucząc zasad, w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Nasze ulubione tytuły to:

Gdy Jagódka była młodsza

  • Kicia Kocia i Nunuś. Pora Spać
  • Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy
  • Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina (książeczka z okienkami, w książeczce możemy otwierać okienka w budynkach i odkrywać jakie rodziny zamieszkują każde mieszkanie)

Gdy Jagódka jest już troszkę starsza (czyli książeczki 3-6 lat)

  • Kicia Kocia jest chora
  • Kicia Kocia sprząta
  • Kicia Kocia to moje
  • Kicia Kocia majsterkuje
  • Kicia Kocia. Witaminowe Przyjęcie

Pewnie już zauważyliście, że z Kicia Kocią można wybrać się wszędzie. Książeczki ozdobione są przyjemnymi kolorowymi i wyrazistymi ilustracjami

Książeczki zostały także docenione przez pedagogów oraz znawców literatury dziecięce.

Napiszcie w komentarzach poniżej jakie są wasze odczucia związane z Kicia Kocią 🙂

DominikaR Autor

Kocham gotować od zawsze. Czas spędzony w kuchni daje mi chwilę wytchnienia, relaksu i satysfakcji. Najlepszą zabawą jest dla mnie testowanie nowych rozwiązań oraz niebanalne zestawianie dobrze znanych smaków. Dodatkowym plusem jest radość moich bliskich, których częstuje efektami mojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *