O mnie

Cześć!

Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłaś 🙂

Nazywam się Dominika Rapacz i jestem mamą Jagódki.

Przede wszystkim jestem jednak osobą poszukującą prawdy o świecie oraz o sobie, uczącą się oraz chłonącą świat wszystkimi zmysłami. Jestem ciekawa nowych miejsc, smaków oraz zapachów. Pomimo tego, a może właśnie dlatego mam silnie wrośnięte korzenie w ziemię na której się urodziłam.

Uważam, że to, co jemy warunkuje nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jest podstawą wszystkich naszych działań dnia codziennego, spełniania marzeń oraz realizacji celów prywatnych i zawodowych. Współczesny świat pędzi, zmuszając wielu z nas do pójścia na skróty i podawania na stół gotowych i przetworzonych produktów. Nie musi tak być. Moją misją jest pokazanie każdej zapracowanej Mamie, że zdrowe i pyszne gotowanie dla całej rodziny nie zajmuje więcej niż 30 – 40 minut! Co więcej, może być pretekstem do spędzenia czasu razem podczas przygotowania posiłku, a następnie celebrowania go. Upps! Ile zajmie wspólne biesiadowanie przy stole, to już nie daję gwarancji

Moja przygoda z blogowaniem zaczęła się podczas mojego urlopu macierzyńskiego. Miałam wtedy więcej czasu na gotowanie, jak i zaczęłam jeszcze bardziej zwracać uwagę na to co przygotowuję. Zależało mi, aby moja córeczka rozwijała się jak najlepiej. Znajdziesz u mnie sprawdzone, pyszne, szybkie w wykonaniu oraz zdrowe przepisy dla całej rodziny. Chciałabym pokazać Ci, że gotowanie nie musi być trudne oraz czasochłonne Dodatkowo, podzielę się z Tobą smacznymi rozwiązaniami macierzyńskich dylematów, które znalazły zastosowanie w naszej rodzinie Chcę pokazać Ci swoje funkcjonujące rozwiązania. Przekażę Ci informację, na temat sprawdzonych miejsc, jak np. kawiarnie, które są przyjazne dla mam z dziećmi. Polecę także książki warte przeczytania o tematyce parentingowej.

Każdy przepis na tym blogu przetestowałam osobiście, a większość zdjęć zrobiłam samodzielnie (jeśli zdjęcie zrobione jest przez kogoś innego będzie o tym odpowiednia adnotacja).

W czasie wolnym uwielbiam oczywiście gotować, trenować karate, chodzić po górach, podróżować oraz czytać książki. Szczęście daje mi natura oraz ruch. Wzrusza mnie dźwięk skrzypiec. Gotowanie mnie relaksuje, sprawia, że wszelkie stresy i napięcia odchodzą w zapomnienie.

Cały czas podnoszę swoje kulinarne umiejętności oraz gromadzę inspiracje biorąc udział w warsztatach kulinarnych. Miałam przyjemność gotować m.in z Tapi – właścicielem indyjskich restauracji GANESH oraz z Kurtem Schellerem, pod którego okiem przyrządzałam mięsa. Moim najbardziej srogim krytykiem kulinarnym jest moja córeczka. Jestem smakoszem. Potrafię wydać całe zaoszczędzone pieniądze na obiad w dobrej restauracji <3

Miałam zaszczyt oraz przyjemność podzielić się swoją historią karmienia piersią na łamach Poradnika Laktacyjnego wydawanego przez cenioną Promotorkę Karmienia Piersią Hafiję. Link do mojej historii znajdziecie tutaj: http://kwartalnik-laktacyjny.pl/kwartalnik-laktacyjny-1-2019/

Zawodowo zajmuję się koordynowaniem biurem w jednej z krakowskich korporacji. Specjalizuje się w organizowaniu sprawnej pracy biura.

Jeżeli brakuje Ci jakiś treści, o których chciałabyś przeczytać, to proszę pisz. Postaram się temu zaradzić.

Rozgość się i smacznego <3