Czy Twój bobas ma wybór? #część 1

Bobas lubi wybór

Znacie BLW?

BLW czyli bobas lubi wybór to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety niemowlęcia, polegająca na pozwalaniu dziecku na samodzielne jedzenie oraz decydowanie co i ile zje. Opiera się na przeświadczeniu, że dzięki swojemu instynktowi niemowlę jest zdolne samo wybrać odpowiedni moment, w którym rozpoczyna samodzielne jedzenie oraz naśladować rodziców i rodzeństwo. Dzięki BLW nasz bobas zdobywa nowe umiejętności oraz poznaje nowe faktury. Zwolennicy BLW podkreślaja także, że rozwijamy w dziecku poczucie sprawczości, pewność siebie oraz samodzielność. ?

Czy ja stosowałam BLW?

Tak, ale nie za każdym razem. Jeżeli chciałam, żeby Jagoda porządnie sobie pojadła lub podałam jej zupkę to karmiłam ją łyżeczką. Często jednak odkładam jej jedzenie z przygotowywanych dla nas posiłków i podawałam na tacce krzesełka do samodzielnego próbowania. Często bywało tak, że ja karmiłam córeczkę łyżeczką, a ona jednocześnie bawiła się jedzeniem ??? dostosowałam BLW do naszych potrzeb ? Jestem z założenia przeciwnikiem radykalnego podążanie tylko za jedną metodą. Wolę czerpać z bogactwa różnych opcji ?

Czy chcecie jeszcze żebym napisała coś o BLW? Podstawowe zasady? Wady i zalety? Jak przygotowywać jedzenie? Powszechne mity?

Jeśli wpis jest dla Ciebie pomocny to udostępnij proszę ?

DominikaR Autor

Kocham gotować od zawsze. Czas spędzony w kuchni daje mi chwilę wytchnienia, relaksu i satysfakcji. Najlepszą zabawą jest dla mnie testowanie nowych rozwiązań oraz niebanalne zestawianie dobrze znanych smaków. Dodatkowym plusem jest radość moich bliskich, których częstuje efektami mojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.