Moje dziecko nie chce jeść! #część 1

Praktyczne wskazówki jak podawać małemu dziecku posiłki.

Nie wiem, jak Wasze dzieci, ale moja 1,5 roczna Jagódka nie lubi, jak zbyt dużo dzieje się u niej na talerzu. Moja teoria została potem potwierdzona przez artykuł, który kilka dni temu wpadł mi w ręce. Nie pamiętam niestety źródła i autora. Popatrzcie jak wyglądał mój naleśnik:

Naleśniczek mamy

A tak wyglądał naleśnik Jagódki:

Jak widzicie na załączonym obrazku każda składowa naleśnika jest osobno: naleśnik osobno, buraczki osobno, awokado osobno. Orzechów ani rukoli jej nie nakładałam.

Dlaczego tak?

We wspomnianym artykule przeczytałam, że wnętrze ust dziecka oraz wszystkie kubki smakowe, które się w nim znajdują są dalece bardziej wrażliwe niż u nas, dorosłych. Dziecko dużo bardziej niż my odczuwa smaki oraz różne faktury pokarmów. Dlatego dziecko nie lubi, gdy zbyt dużo dzieje się w jednym daniu, gdy zbyt dużo faktur i smaków miesza się w jednym kęsie. Dlatego też Jagódka nie zje zwiniętego naleśnika wraz z jego zawartością. Dużo chętniej zje osobno naleśnika, osobno buraczka i osobno awokado 🙂 <3 I takie spostrzeżenia mam do wszystkich potraw, jakie jemy. Jagódka chętnie zje osobno chlebek i osobno pastę na chlebek, ale już chlebek posmarowany pastą nawet nie dotknie…….

A jakie są Wasze spostrzeżenia i doświadczenia w tym temacie? A może spróbujecie wprowadzić małą modyfikację w sposobie podawania posiłków? Czekam na Wasze komentarze <3

Jeżeli mój wpis okazał się być dla Ciebie pomocny, udostępnij proszę 🙂

DominikaR Autor

Kocham gotować od zawsze. Czas spędzony w kuchni daje mi chwilę wytchnienia, relaksu i satysfakcji. Najlepszą zabawą jest dla mnie testowanie nowych rozwiązań oraz niebanalne zestawianie dobrze znanych smaków. Dodatkowym plusem jest radość moich bliskich, których częstuje efektami mojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *